2015 m. veikla

Padėkos šventė Utenoje  ir Pačkėnuose

Spalio 27 d. per moksleivių atostogas aplankėme Utenos šeimos ir vaiko gerovės centrą bei Pačkėnų bendruomenės namus. Paruošėme šventinę programą, mūsų savanorių koordinatorė Judy Wampler papasakojo vaikams apie seniausią JAV šventę – Padėkos dieną. Vėliau vaikai dalyvavo viktorinoje,  žaidė linksmus žaidimus, Benjaminas pagrojo akordionu. Drauge vaišinomės ir ilgai bendravome su  visais susirinkusiais. Į šventę taip pat buvo atvežti jaunuoliai, gyvenantys Utenos specialiojo ugdymo ir užimtumo centre. Džiaugiamės mūsų draugyste, jau esame pakviesti atvykti žiemą.

Dėkojame visiems už gražų laiką, o Paškėnų moterims – už didžiulį puodą grikių košės.

FB_IMG_1446023190171 FB_IMG_1446023207755

FB_IMG_1446023197627 FB_IMG_1446023204803

Viešnagė „Eros“ festivalyje Osle, Norvegija

Vidurio ir rytų Europos kultūros centro direktorės Jurginos Mačiulytės Henrikson kvietimu rugpjūčio 29 – 30 d. VšĮ „Gyvenam“ vadovė A. Bareikienė lankėsi „Eros“ festivalyje Osle, Norvegijoje. Renginio metu susirinkusiems lietuviams buvo pristatyta organizacijos veikla, kalbama apie bendradarbiavimą su kitomis lietuvių emigrantų asociacijomis.

veikla vekla3

Mūsų veikla Minties vaikų socialinės globos namuose Vilniuje

Dirbant su vaikų globos namų auklėtiniais, socialinių įgūdžių formavimas yra vienas iš prioritetinių mūsų tikslų. Štai kodėl Vilniuje Minties vaikų socialinės globos namuose pasirinkome šias veiklas: maisto gaminimas, pagalba ruošiant namų darbus, knygų skaitymas, rankdarbiai, komandiniai žaidimai, anglų k. mokymasis. Tokiu būdu atsakome į vaikų emocinius ir socialinius poreikius, labiau juos pažįstame ir galime padėti asmeniškai.

Maisto gaminimo pamokos

Kartu gaminti maistą, kalbėtis apie sveiką mitybą, maisto paruošimo technologijas, supažindinti vaikus su maisto produktų kainomis yra puikiausias bendravimo ir gyvenimiškos patirties perdavimo būdas. Kiekvienas vaikų globos namų auklėtinis turėtų išmokti paruošti valgį ir, pradėjus savarankišką gyvenimą, mokėti iš įvairiausių produktų gaminti skaniai bei sveikai.
Nuo 2015 m. kiekvieną trečiadienį p. Jūratė Navikienė su savo dukra Emilija veda vaikams ir paaugliams kulinarines/konditerines pamokėles, drauge su susirinkusiais vaikais ruošia trečiadienio vakarienę. Visi bendrai gamina maistą, plauna indus, tvarkosi, kuriama jauki šeimyninė atmosfera, džiaugiamasi skaniais patiekalais ir draugyste. Kaip vaikai laukia šio vakaro!

Trečiadienio popietės

Minties globos namus pradėjome lankyti 2014 m. Susidraugavome su trečios grupės vaikais ir trečiadieniais praleidžiame su jais pora valandų. Žaidžiame stalo žaidimus, darome pamokas, atliekame užduotėles, spalviname, skaitome knygas, žiūrime filmus, pasimokome anglų k. (juk turime svečią p. Judy Wampler iš JAV!). Būrelių metu naudojame vaikų žurnalo „Vakaro Žvaigždelė“ medžiagą, klausomės CD.
Kartais nuvykstame į kino teatrą ar kokį renginį, edukacinę eksursiją Vilniuje, o švenčių metu organizuojame renginius visiems auklėtiniams. Mūsų savanorių komandoje 20 žmonių (labiausiai džiaugiamės jaunimu:)
P. Judy yra savanorių koordinatorė. Ji taip pat rūpinasi labdara.

Utenos vaikų globos namai

2014 m. vasarą užsimezgė draugystė su Utenos vaikų globos namais (ten gyvena 24 auklėtiniai). Aplankome vaikus kas antrą mėnesį: per Kalėdas, Velykas, Vasario 16 d. ir kaskart, kai turime paruošę įdomią šventišką programą. Labiausiai vaikai brangina kartu praleistą laiką, laukia skanumynų ir kokių dar nežinomų žaidimų, atrakcijų. Džiaugiamės, kad 2015 m. vasarą turėsime Utenoje dienos stovyklą.

Nuoširdžiai dėkojame visiems savanoriams ir rėmėjams, kurių dėka visada turime vaišių, dovanų ir galime padėti vaikams, atsiradus konkrečiam poreikiui. Kviečiame ir Jus prisijungti prie mūsų!